Kontakté šošovky alebo okuliare?

 - ilustrácia.

Máte refrakčnú poruchu zraku a riešiť hamletovskú otázku, či nosiť kontaktné šošovky alebo okuliare? Chcete jednoznačnú odpoveď? Tu vás budeme musieť sklamať. Jednoznačná odpoveď neexistuje. Aspoň zatiaľ. Otázku nie je možné položiť ako kontaktné šošovky alebo okuliare. Môžeme si však prejsť výhody jednotlivých alternatív.

Kontaktné šošovky alebo okuliare – tradičná otázka

V minulosti ľudia takýto problém riešiť nemuseli. Dostupné boli iba okuliare. Okuliare sú tu už niekoľko storočí. Kontaktné šošovky iba niekoľko desaťročí.

Kontaktné šošovky alebo okuliare z pohľadu krásy

Množstvo ľudí sa díva na túto otázku z pohľadu vlastnej príťažlivosti. V minulosti dokázali okuliare zo sexappealu naozaj výrazne ubrať. V minulosti sa veľmi u nás nekládol dôraz na krásu okuliarov. Hlavné vec, že boli. A zadarmo.

Kontaktné šošovky umožňujú odhodiť okuliare do koša. Či minimálne ich odložiť na poličku a nechať na ne usádzať sa prach. Vďaka kontaktným šošovkám majú ľudia šancu výrazne zmeniť svoj vzhľad. U niektorých ľudí je možné čakať výrazné zmeny. Okuliare skutočne menia vzhľad.

Avšak aj okuliare majú svoj zmysel z pohľadu príťažlivosti. Okuliare sú dnes módnym doplnkom. Podobne ako slnečné okuliare, aj dioptrické okuliare pôsobia na imidž ľudí. Okuliare na nose sú bežným ľudských stereotypom. Ľudia s okuliarmi sú považovaní za rozumnejším, inteligentnejších, lepších a podobne. Samozrejme, že toto je iba stereotyp. S realitou to má pramálo spoločného.

Pri výbere okuliarov či kontaktných šošoviek je dobré dbať aj na kvalitu týchto výrobkov. Kontaktné šošovky vo všeobecnosti umožňujú ľuďom vidieť lepšie, ostrejšie. S kontaktnými šošovkami je však spojených množstvo problémov. Sú drahšie a je potrebné s nimi často manipulovať, čistiť ich a starať sa o ne.

 

Na tejto stránke nájdete odpovede na kontakte sosovky, nedioptricke okuliare, porucha zraku, okuliare v minulosti, očné šošovky alebo okuliare ?, okuliare, kontaktne sosovky alebo okuliare, slnečne okuliare so šošovkami, okuliare- ludia, šošovky alebo okuliare,

One Response to Šošovky alebo okuliare

  1. Veľmi slabý článok, som sklamaný. Rozdiel medzi nosením okuliarov a šošoviek nie je len o vzhľade a telesnej príťažlivosti nositeľa. Samé kecy. Poprosím článok prepísať od základu a pridať viac technických informácií, vniesť do článku detailné informácie aj o zdravotnej stránke a technických rozdieloch nosenia oboch optických pomôcok. A ten trojriadkový spam keyword stuffing na konci článku si radšej vymažte, kým to Google spenalizuje. Prajem mnoho úspechov. W. Der L.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *