Bifokálne kontaktné šošovky

 - ilustrácia.

Bifokálne kontaktné šošovky (po slovensky dvojohniskové kontaktné šošovky) sú určené pre ľudí, ktorí trpia presbyopiou. Túto nemoc môžeme opísať jednoducho: ľudia trpiaci presbyopiou potrebujú korekciu zraku na diaľku aj na blízko. Nevidia ostro ani na diaľku a takisto nedokážu už ani ostro čítať.

Bifokálne šošovky sú obdobou bifokálnych či dvojohniskových okuliarov. To sú tie okuliare, ktoré využijú kombináciu dvoch odlišných skiel. Bifokálne šošovky však využívajú iný princíp, ako sa používal či používa v takýchto okuliaroch.

Bifokálne šošovky a ich budúcnosť

Bifokálnym šošovkám je prepovedaná veľká budúcnosť. Je to spôsobené tým, že ľudia, ktorí začali nosiť kontaktné šošovky pred desiatimi či 20-timi rokmi, sa dostávajú do veku, kedy ich zrak s kontaktnými šošovkami im už neumožňuje vidieť ostro na blízko.

Takýto ľudia síce vďaka kontaktným šošovkám vidia ostro na diaľku, avšak už nedokážu čítať a robiť podobné úkony vyžadujúce ostré videnie na blízko.

Bifokálne šošovky stále nie sú veľmi rozšírené, avšak budúcnosť to rozhodne zmení. Bifokálne šošovky je možné kúpiť:

 • V bežných kamenných predajniach – v lekárňach či optikách
 • Na internete v jednom z mnohých eshopov, ktoré sa špecializujú na predaj kontaktných šošoviek

 

Z týchto dvoch možností môžeme jednoznačne doporučiť nákup na internete. Hlavnou výhodu nakupovania v eshopoch je rozhodne výhodná cena. Netreba však zabúdať ani na ďalšiu podstatnú výhodu, ktorou je šírka výberu. Iba v internetových obchodoch nájdete kompletnú ponuku bifokálnych šošoviek od rôznych výrobcov. Kvalitný eshop by vám nemal problém poradiť.

Bifokálne šošovky z internetu sú úplne rovnaké ako z bežných kamenných predajní. Predajcovia sa vás možno budú snažiť presvedčiť, aby ste nakupovali v kamennej predajni, pretože iba oni vám vedia poradiť a pomôcť.

Na tejto stránke nájdete odpovede na bifokalne skla, bifokálne sklá cena, sharingan sosovky, šošovky v okuliaroch, cena bifokálnych skiel , bifokálne, bifokálne šošovky, bifokálne kontaktné šošovky, bifokálne okuliare cena, bifokálne okuliare,

One Response to Bifokálne šošovky

 1. Prosim, je možné si objednat kontaktné šošovky // do dialky +3,5 pravé oko
  +3,5 lavé oko
  // na blízko +5,75 pravé oko
  +5,75 lave oko
  ——————————————
  tiež klasické do dialky +,3,5 cenovu ponuku dakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *