Kontaktné šošovky jednodňové

 - ilustrácia.

Človek je vizuálny živočích. Drvivú väčšinu informácií prijímame práve zrakom. V minulosti boli ľudia s poruchami zraku odsúdení na menej kvalitný život. Dnes je však situácia podstatne iná.

Máme tu kontaktné šošovky.

Jednodňové kontaktné šošovky – ideálne riešenie

Hoci súčasné technológie umožňujú nosenie kontaktných šošoviek aj po dobu niekoľkých dní neptržite, množstvo ľudí sa stále prikláňa k jednodňovým kontaktným šošovkám. Má to niekoľko dôvodov.

Jednodňové kontaktné šošovky sú predovšetkým ďaleko lacnejšie ako kontaktné šošovky, ktoré môžeme nosiť po dlhšiu dobu. Kontaktné šošovky sú pre každé oko cudzím telesom a organizmus na jeho prítomnosť reaguje odmietavou reakciou.

V minulosti boli kontaktné šošovky vyrábané zo skla a to je materiál, ktorý oko nemá rado. Sklo je vodotesné a vzduchotesné. To znamená, že k oku nie je privádzaný kyslík ani voda. V takomto prípade dochádza pomerne rýchlo k podráždeniu oka.

Jednodňové kontaktné šošovky však nie sú vyrábané zo skla. Už dávno nie. Moderné jednodňové kontaktné šošovky sú vyrábané z silikónových gélov. Tento materiál prepúšťa ako vodu, tak aj kyslík. Odmietavá reakcia oka sa môže dostaviť, ale iba v minimálnom počte prípadov.

Jednodňové kontaktné šošovky sú na rozdiel od viacdňových kontaktných šošoviek tenšie. Kontaktné šošovky, ktoré ľudia nosia po niekoľko dní, musia byť hrubšie, keďže musia oko chrániť pre vonkajším prostredím.

Jednodňové kontaktné šošovky môžu byť jednorazové alebo je možné ich používať po dobu niekoľkých týždňov či mesiacov. O jednodňové kontaktné šošovky je však potrebné sa starať. Po ich použití je nutné ich uložiť do čistiace roztoku, ktorý sa cez noc postará o ich vyčistenie.

Na tejto stránke nájdete odpovede na jednodnove sosovky cena, kontaktné šošovky s cylindrom jednodňové, jednodnove ocne, najlepšie jednodňové šošovky, kontaktné šošovky jednodňové, jednodňové kontaktné šošovky, switch jednodňové očné šošovky, jednodenne kontaktné šošovky, jednodnova sosovky cena, jednodnové šošovky,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *