Kúpanie v kontaktných šošovkách

Kontaktné šošovky sú jeden úžasný vynález, ktorý umožňuje aj ľuďom s refrakčnými poruchami zraku žiť pohodlný život. Pri čítaní knihy či pozeraní TV je prakticky jedno či máme na nose okuliare alebo používame šošovky. Rozdiel je minimálny.

Omnoho väčší rozdiel v pociťovaní pohodlia je  pri športoch. Hrať futbal či behať je možné aj s okuliarmi. Nie je to však žiadna výhra. A čo vodné športy? Tak tu je to ešte horšie. Plávať s bežnými okuliarmi je takmer nemožné. Pri plávaní našťastie veľmi ostro nepotrebujeme vidieť. Okuliare sa niekedy používajú pod ochranné plavecké pomôcky.

Kontaktné šošovky kúpanie sú však ďaleko pohodlnejšie. Kontaktné šošovky kúpanie umožňujú plnohodnotný zážitok pri kúpaní. Šošovky do vody sa však neodporúčajú využívať samostatne. Priamy kontakt s vodou šošovky do vody nemajú rady. Takto môže veľmi ľahko prísť k vyplaveniu šošoviek a k ich strate.

Kontaktné šošovky do vody

Šošovky do vody by sa mali využívať v spolupráci s bežnými plaveckými potrebami. Plavecké okuliare by mali byť samozrejmosťou. Takto možno jednoducho predísť priamemu kontaktu vody so šošovkami. Krátkodobý kontakt s vodou so šošovkami veľa zla nenarobí, dlhodobý kontakt s vodou môže byť nepríjemný.

Voda býva zvyčajne znečistená, čo môže narušiť stabilitu šošoviek. Pre vstupom do vody a nasadení šošoviek sa odporúča pretrieť oko vodou, aby sa povrch oka prispôsobil danej vode.

Trochu iná situácia je so šošovkám do vody pre diaľkových plavcov alebo plavcov, čo majú na očiach plavecké okuliare po dlhú dobu. V takýchto prípadoch vzniká v okuliaroch mikroklíma, ktorá vplýva aj na kontaktné šošovky. Tu je potrebné investovať do kvalitnejších kontaktných šošoviek do vody, ktoré si dokážu poradiť aj s takouto situáciou.

Na tejto stránke nájdete odpovede na voda na šošovky, kontaktne sosovky do vody, kontaktne sosovky a voda, sosovky a kupanie, so šošovkami do vody, kontaktne sosovky voda, sosovky do vody, ocne sosovky do vody, šošovky kupanie, kúpanie so šošovkami,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *