Kontaktné šošovky - nedioptrické

 - ilustrácia.

Kontaktné šošovky majú pomerne dlhú históriu. Už Leonardo da Vinci vo svojich spisoch uvažoval nad princípom dnešných kontaktných šošoviek. Od vynálezu kontaktných šošoviek však mal pomerne ďaleko.

Do histórie kontaktných šošoviek sa výrazne zapísalo aj Česko, respektíve Československo. V roku 1959 Otto Wichterle a Drahoslav Lim publikovali prácu, kde odhalili tajomstvo moderných kontaktných šošoviek. Otto Wichterle a Drahoslav Lim ako prvý vymysleli  hydrofilné gély. Kontaktné šošovky vyrobené z tohto materiálu boli pre oči ďaleko viac znesiteľné.

Po takmer celú históriu kontaktných šošoviek šlo o dioptričké šošovky – teda šošovky, ktorý korigovali zrak. Na trhu však nájdeme aj tzv. nedioptrické kontaktné šošovky. Nedioptrické kontaktné šošovky jednoducho neslúžia na zlepšenie zraku, takéto šošovky sú iba módnou záležitosťou.

Nedioptrické kontaktné šošovky sú fashion doplnok, ktorý je čím ďalej, tým viac populárny. Rôzne farebné kontaktné šošovky sú obľúbené najmä medzi mladými ľuďmi. Mladé ženy ich jednoducho milujú. Vďaka farebných šošovkám je možné kompletne zmeniť vlastný imidž. Všetci dobre vieme, že oči sú pri ľudskej komunikácii veľmi dôležité. Je rozdiel zhovárať sa s niekým, kto má nevýrazné hnedé oči, a s niekým, kto má prenikavý pohľad modrých očí.

Kým v minulosti mohli modré oči byť iba od prírody, dnes sa o to postarajú nedioptrické kontaktné šošovky. Farebné šošovky však môžu byť aj dioptrické, to znamená, že tieto kategórie sú úplne nezávislé.

Kde kúpiť lacné nedioptrické kontaktné šošovky?

Ak hľadáte lacné kontaktné šošovky, respektíve šošovky za výhodné ceny (aj značkové a kvalitné), nakupujte na internete. V eshopoch nájdete vynikajúce ceny, veľký výber a pohodlia nakupovania, o ktorom tak dlho snívate.

Na tejto stránke nájdete odpovede na kontaktne šošovky nedioptricke, farebne kontaktne sosovky nedioptricke, kontaktne sosovky farebne nedioptricke, farebné nedioptrické šošovky, nedioptricke sosovky , modre sosovky nedioptricke, farebne šošovky-nedioptricke, farebné šošovky nedioptrické, modré nedioptrické šošovky, nedioptrické farebné šošovky,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *