Ročné kontaktné šošovky

 - ilustrácia.

Kde sú tie časy, keď okuliare boli jedinou možnosťou, ako sa vyrovnať s poruchami zraku. Čo bolo ešte horšie, bol fakt, že dostupné boli iba naozaj škaredé okuliare. Aj najkrajší ľudia v nich vyzerali takmer ako strašidlá. Život sa však zmenil. Moderné veci dorazili postupne aj na naše komunizmom skúšané Slovensku.

Kontaktné šošovky sú úplne skvelé. Kontaktné šošovky umožňujú povedať okuliarom zbohom a začať úplne nový život. Kontaktné šošovky robia ľudí krajšími, príťažlivejšími a slobodnejšími. Vďaka kontaktným šošovkám je možné žiť život naplno. S okuliarmi sa len ťažko športuje, s kontaktnými šošovkami to nie je problém.

Kontaktné šošovky však neprinášajú iba pozitíva. Majú aj svoje nevýhody. Kontaktné šošovky sú:

  • Drahšie ako okuliare
  • Manipulácia s nimi je zložitejšia
  • Existuje tu riziko infekcie

Poznáme množstvo druhov kontaktných šošoviek. Denné, týždňové, mesačné, ročné. Tieto pojmy často nesú rozličné významy.

Denné kontaktné šošovky sú šošovky, ktoré si na  konci dňa z očí vyberieme a ponoríme ich do čistiaceho roztoku – prípade ich zahodíme, ak ide o jednorazové šošovky.

Kontaktné šošovky ročné však nemožno mať na očiach po celý rok. Toto zatiaľ nie je technologicky možné. A sotva niekedy bude. Kontaktné šošovky ročné sú typ šošoviek, ktoré je možné používať po dobu jeden rok. Zvyčajne ide o denné šošovky alebo niečo podobné.

Kontaktné šošovky ročné musia byť veľmi kvalitné, aby zvládli ročné používanie. Najčastejšie denné šošovky vydržia maximálne mesiac. Samozrejme, že je možné ich nosiť aj dlhšie, za riziká tým spôsobené však výrobca neručí. Kontaktné šošovky ročné musia byť robustnejšie, a teda aj manipulácia s nimi je zložitejšie. Pri tomto type kontaktných šošoviek je nutné očakávať aj vyššiu cenu.

Na tejto stránke nájdete odpovede na sovky rocne ocne farebne, šošovky cena ročné, ročne kontaktne sosovky cena, rocne sosovky cena, kontaktne sosovky cena, rocne sosovky, kontaktné šošovky ročné, ročné farebne šošovky, ročné kontaktné šošovky, farebne sosovky rocne,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *