Kontaktné šošovky - cylinder

 - ilustrácia.

Kontaktné šošovky sa začali masívne používať iba pred 20 rokmi. Ich existencia však siaha o trochu hlbšie do minulosti. Už Leonardo da Vinci sa zaoberal myšlienkou kontaktných šošoviek za použitia vody. Tento taliansky velikán však mal ešte ďaleko od skonštruovania skutočnej kontaktnej šošovky.

Prvé použiteľné kontaktné šošovky sa objavili až v 20-tom storočí. Ich podoba a použitie však neboli najšťastnejšia. Prvé kontaktné šošovky sa vyrábali zo skla. A sklo rozhodne nepatrí k materiálom, ktoré by boli ideálne na vloženie do oka. Sklo je výborný izolačný materiál, a to je presne to, čo oko nepotrebuje. Oko by malo dýchať, malo by mať dostatočný prísun vzduchu a vody.

Obrovský krok smerom k takýmto vlastnostiam kontaktných šošoviek spravili českí vedci v roku 1959, kedy uviedli myšlienku gélových kontaktných šošoviek.

Vývoj kontaktných šošoviek sa však nezastavil. Postupne boli na trh uvádzané nové a nové materiály, ktoré  sa lepšie nosili a oko ich bolo schopné dlhšie tolerovať.

Kontaktné šošovky cylinder

Kontaktné šošovky cylinder dokážu pomôcť ľuďom trpiacim astigmatizmom. Na rozdiel od obyčajných kontaktných šošoviek (sférických šošoviek), kontaktné šošovky cylinder nesústreďujú svetlo do jedného bodu, ale do línie. Podobný princíp sa využíva aj pri ohreve vody v solárnych kolektoroch.

Kde kúpiť kontaktné šošovky cylinder?

Tento typ kontaktných šošoviek môžete kúpiť v bežných predajniach – v lekárňach alebo optikách, alebo sa môžete rozhodnúť pre nákup na internete. Online predajne ponúkajú zvyčajne podstatne lepšie ceny za tento typ šošoviek. Nakupovanie na internetu je okrem toho aj pohodlnejší, a hlavne takéto predajne sú otvorené 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Na tejto stránke nájdete odpovede na kontaktné sosovky s cylindrom, cylindrom, sosovky cylinder, sosovky s, šošovky s cylindrom, cylinder oko, cylinder oka, cylinder, cylinder šošovky, kontaktné šošovky cylinder,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *