Kontaktné šošovky a šport

 - ilustrácia.

S princípom kontaktných šošoviek sa vo svojich prácach zaoberal už Leonardo da Vinci. Tento vševed však rozhodne nevymyslel kontaktné šošovky. Ich vynález prinieslo až 20. storočie. Prvé kontaktné šošovky však boli pomerne nepraktické. Boli zo skla a dlho ich na očiach veru nebolo možné nosiť.

Moderné kontaktné šošovky výrazne uľahčujú a spríjemňujú život bežným ľuďom. Kontaktné šošovky  majú hádam najväčší význam v športe. Ak teda odhliadneme od prínosu kontaktných šošoviek na náš vzhľad.

Kontaktné šošovky šport – prínosy a výhody

Hrať futbal, volejbal či basketbal v okuliaroch je síce možné, rozhodne to však nie je príjemné. Ešte horšie je to pri vodných športoch, kde sú dioptrické okuliare maximálne nepraktické.

Našťastie tu máme kontaktné šošovky, ktoré nám robia život ľahším. Takto je každý šport prístupný aj pre ľudí s výraznými refrakčnými poruchami. Zahrať si futbal či iný dynamický šport už nie je problém. Ako však bolo spomenuté, kontaktné šošovky šport najviac ocenia ľudia venujúci sa vodným športom. Pri športoch spojených s vodou sú okuliare maximálne nepraktické. Nemusíte byť ani plavcom, aby vám okuliare vadili.

Vodné športy sú plné vody – to je zrejmé, nebezpečnejšia je však para a aerosol, ktoré dokážu okuliare zahmliť. Takáto situácia je v športe neprijateľná. V športe nikto nemá čas si vytiahnuť handričku a vyčistiť okuliare.

Kontaktné šošovky šport sú ideálnym riešením. Väčšina ľudí využíva kontaktné šošovky práve iba na športové aktivity, pretože výhody sú najzreteľnejšie. Kontaktné šošovky šport sú inak bežné šošovky – v ponuke sú však aj špecializované šošovky, ktoré dokážu napríklad viac tolerovať vody. Priamy kontakt šošoviek s vodou sa však aj tak neodporúča. To isté platí aj pri pobyte v saune.

Na tejto stránke nájdete odpovede na okuliare v saune, sosovky pre futbalistov, sauna a sosovky, dioptrické okuliare na futbal, dioptricke okuliare na basketbal, sosovky v saune, futbal sosovky, sosovky a sauna, dioptrické okuliare pre futbalistov, futbalove sosovky,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *