Kontaktné šošovky a sauna

 - ilustrácia.

Ľudský um v mnohých prípadoch víťazí nad prírodou. Čo nám príroda a gény nedali, môžeme si kúpiť v obchode. Samozrejme nie všetko. Napríklad také oči, duša tela, pohľad do nej, krása mladosti.

Pomerne veľká časť populácie trpí refrakčnými poruchami zraku. Niektoré prípady ľudia znášajú pomerne ťažko.  Okuliare nedokážu vyriešiť všetko. Na bežné čítanie či sledovanie TV síce stačia, v športe a podobných aktivitách však prekážajú a spôsobujú nepohodlie.

Kontaktné šošovky riešia všetky tieto problémy. Kontaktné šošovky umožňujú aj ľuďom s poruchami zraku hrať futbal, plávať či robiť iné športy.

Množstvo ľudí sa však pýta aj na menej časté použitie kontaktných šošoviek. Čo taký pobyt v saune? Je možné ísť do sauny s kontaktnými šošovkami na očiach?

Je možné používať kontaktné šošovky v saune?

Odpoveď je: áno aj nie. Používanie kontaktných šošoviek sa v saune neodporúča. To však neznamená, že to nie je možné. Problém sauny je v tom, že vlhkosť vzduchu v saune je naozaj vysoká a takto dochádza k zmenám bežným podmienok. Oko potrebuje byť vlhké, takisto kontaktná šošovka musí byť vlhká. Toto za bežných okolností nie je problém dosiahnuť prirodzenými mechanizmami oka.

V saune je to však omnoho ťažšie. Kontaktné šošovky sauna vysychajú a schnúce či suché šošovky spôsobujú problémy. Takéto šošovky menia svoj tvor a svoje funkčné vlastnosti. Následkom tohto býva podráždenie oka.

Kontaktné šošovky sauna sú však možné. Je však potrebné byť o čosi opatrnejší či usilovnejší. Musíte sa snažiť kontaktné šošovky zvlhčovať. To možno dosiahnuť častejším žmurkaním. Je to iba na vás, či vám to stojí za úsilie a či vám to nenaruší zážitok zo sauny. Sauna predsa nie je miestom, kde orlí zrak je potrebný. V saune si vystačíme aj s hmatom.

Na tejto stránke nájdete odpovede na kontaktné šošovky v saune, kontaktné šošovky a sauna, sauna a kontaktne sosovky, ocna optika robenie sosoviek presov, kontaktne sosovky sauna, kontaktné šošovky do sauny, sosovky sauna, sosovky a sauna, sosovky do sauny, sosovky v saune,

One Response to Šošovky v saune

  1. František Fabian says:

    Môže sa ísť s kontaktnými šošovkami do sauny?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *