Kontaktné šošovky a zakrivenie

 - ilustrácia.

Kontaktné šošovky môžeme opísať na základe rôznych faktorov.  Prvé, čo väčšinu ľudí napadne, je ich značka či výrobca. Toto je podstatné z pohľadu dôvery zákazníka k produktu.

Ďalej sa kontaktné šošovky opisujú na základe materiálu, z ktorého sú vyrobené. Čím kvalitnejší materiál, tým pohodlnejšie nosenie. Najmodernejšie kontaktné šošovky sú vyrobené zo silikónu.

Samozrejme, že najdôležitejšou vlastnosťou kontaktných šošoviek, sú dioptrie. Toto tu však nemusíme nijako zvláštne zdôrazňovať.

Ďalší parameter: kontaktné šošovky zakrivenie

Zakrivenie kontaktných šošoviek je presne to, čím sa tvári. Tento parameter udáva zakrivenie vnútornej strany kontaktných šošoviek. Zakrivenie kontaktných šošoviek by malo kopírovať zakrivenie rohovky. Iba pri dokonalom splynutí je možné dosiahnuť najlepšie výsledky. Pri rôznych porušeniach rohovky však dochádza k vzniku nerovnomerností, ktoré kontaktné šošovky nedokážu vyriešiť.

Význam zakrivenie kontaktných šošoviek sa časom znižuje. Menia sa technológie a tento parameter postupne stráca na význame. Moderné kontaktné šošovky pracujú na trochu inom princípe ako zakrivenie  šošovky.

V prípade akýchkoľvek nejasností je potrebné sa informovať u odborného doktora. Iba tu je možné získať spoľahlivé informácie.  Každé oko je jedinečné, a teda aj problémy každého oka sú do veľkej miery jedinečné. A predovšetkým ide o bezpečnosť. Človek by sa nemal snažiť si robiť doktora sám.

Internet je skvelým zdrojom informácií, avšak je potrebné ho brať s rezervou. Množstvo informácií na internete nie je odborných, respektíve rozdiel medzi odbornými informáciami a neodbornými (či laickými) sa stiera. Toto je potenciálne nebezpečné, pokiaľ sa ľudia budú snažiť si robiť doktorov na základe informácii z internetu. Pri čerpaní z internetu je potrebné si vždy overiť zdroj týchto informácií.

Na tejto stránke nájdete odpovede na zakrivenie kontaktnej šošovky, kontaktne sosovky zakrivenie , Šošovky zakrivenie, zakrivenie rohovky, zakrivenie šošovky, Kontaktná šošovka, zakrivenie šošoviek, kontaktné šošovky, kontaktné šošovky princíp, zakrivenie kontaktných šošoviek,

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *